Dell Notebook Sleeve EcoLoop Pro CC5626 16"
Picture 1 of 6 

Picture 2 of 6 

Picture 3 of 6 

Picture 4 of 6 

Picture 5 of 6 

Picture 6 of 6 

Waterproof and dirt-repellent design; Made from 53% recycled material; With comfortable carrying handle and shoulder strap; Additional tablet compartment and accessory pocket; Durable material made of polyurethane and plastic; Space for notebooks up to 16 inches
Basic specifications
| Article number | 878114 |
|---|---|
| EAN | 5397321024064 |
| Alternative item number | 2037599 |
| Brand | Dell |
Dimensions
| Height | 31cm |
|---|---|
| Width | 38.3cm |
| Weight | 635g |
Additional specifications
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 16" |
|---|---|
| Detailfarbe | Schwarz |
| Farbe | Schwarz |
| Breite | 383mm |
| Material | Schaumstoff, Polyurethan (PU) |
| Tiefe | 120mm |
| Nachhaltigkeit | Nicht angegeben |
| Gewicht | 635g |
| Höhe | 310mm |
| Material | Kunststoff, Polyurethan (PU), Schaumstoff, Textil |
| Tragemöglichkeit | Tragegriff |
| Zusammensetzung | Polyurethan, Kunststoff, Schaumstoff, Textil |