Dell Notebook Backpack Plus EcoLoop Urban CP5625G 16"
Picture 1 of 3 

Picture 2 of 3 

Picture 3 of 3 

Generous volume of 27 liters; Equipped with organizer front pocket and laptop compartment; Suitable for laptops up to 16 inches (40.6 cm); Made from 52% recycled RPET polyester; Features carrying handle and shoulder strap; Dirt-repellent and waterproof for optimal protection
Basic specifications
| Article number | 872144 |
|---|---|
| EAN | 5397184961704 |
| Alternative item number | 1948363 |
| Brand | Dell |
Dimensions
| Height | 48cm |
|---|---|
| Width | 31.5cm |
| Weight | 550g |
Additional specifications
| Innentiefe | 26cm |
|---|---|
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 16" |
| Bewusst Einkaufen | Ja |
| Tragemöglichkeit | Schulterriemen, Tragegriff |
| Material | Polyester |
| Gewicht | 0.55kg |
| Höhe | 48cm |
| Zusatzfächer | Ja |
| Breite | 31.5cm |
| Zusammensetzung | Polyester, RPET-Polyester, Gewebe |
| Farbe | Grau |
| Anzahl Rollen | 0 |
| Innenbreite | 36cm |
| Verschlussart | Reissverschluss |
| Detailfarbe | Grau |
| Taschenart | Rucksack |
| Tiefe | 21cm |