Dell Notebook Backpack EcoLoop Urban 460-BDLG 15"
Picture 1 of 4 

Picture 2 of 4 

Picture 3 of 4 

Picture 4 of 4 

Made from 100% recycled plastic and 420D fabric; Padded laptop compartment and spacious main compartment; Waterproof design with double zipper; Padded back panel with ventilation mesh for optimal carrying comfort; Adjustable S-shaped shoulder straps and top carry handle; Multiple additional compartments including organizer, pen compartment, and elastic side pockets
Basic specifications
| Article number | 872695 |
|---|---|
| EAN | 5397184635506 |
| Alternative item number | 1394974 |
| Brand | Dell |
Dimensions
| Height | 48cm |
|---|---|
| Width | 31.5cm |
| Weight | 540g |
Additional specifications
| Druckleistung Seiten | 15000× |
|---|---|
| Toner/Tinte Farbe | Cyan |
| Taschenart | Notebooktasche |