Dell Docking Station Pro Dock 100W
Picture 1 of 4 

Picture 2 of 4 

Picture 3 of 4 

Picture 4 of 4 

Compatible manufacturers: Universal; Charging function: Yes; Connection: USB-C
Basic specifications
| Article number | 869343 |
|---|---|
| EAN | 5397184961735 |
| Alternative item number | 1889330 |
| Brand | Dell |
Dimensions
| Height | 20.5cm |
|---|---|
| Width | 9cm |
| Weight | 550g |
Additional specifications
| Detailfarbe | Schwarz |
|---|---|
| Farbe | Schwarz |
| VESA-Bohrung vorhanden | Nein |
| Breite | 90mm |
| Tiefe | 35.25mm |
| Kompatible Hersteller | Universal |
| Verbindungsmöglichkeiten | Kabelgebunden |
| Gewicht | 550g |
| HDMI Anschlüsse | 1 |
| Höhe | 205mm |
| 3.5 mm Kopfhöreranschlüsse | 0 |
| DisplayPort Anschlüsse | 2 |
| Netzteil Nennleistung | 130W |
| USB-Anschlüsse | 2 x USB 3.1 (Gen. 2) Typ C, 4 x USB 3.1 (Gen. 2) Typ A |
| Dockinganschluss | USB-C |
| Ladefunktion | Ja |