Club 3D Docking Station CSV-1564W65 65 W
Picture 1 of 1 

Video connections: 1x HDMI, 1x DisplayPort, 1x VGA; For connection to a notebook or PC via USB-C port; RJ-45 socket, SD slot, Micro SD slot, and 1x 3.5 mm stereo socket; Data connections: 3x USB 3.0 Type-A, 1x USB 3.0 Type-C, 2x USB 2.0 Type-A; Supports DP Alt Mode and PD 3.0
Basic specifications
| Article number | 870797 |
|---|---|
| EAN | 8719214472108 |
| Alternative item number | 1386171 |
| Brand | Club 3D |
Dimensions
| Height | 0.2cm |
|---|---|
| Width | 0.75cm |
| Weight | 616g |
Additional specifications
| Ladefunktion | Ja |
|---|---|
| Kompatible Hersteller | Universal |
| DisplayPort Anschlüsse | 1 |
| Gewicht | 616g |
| VESA-Bohrung vorhanden | Nein |
| Höhe | 2mm |
| Breite | 7.5mm |
| HDMI Anschlüsse | 1 |
| Weitere Anschlüsse | RJ-45, Audio in: 3.5mm Klinke |
| Farbe | Schwarz |
| Dockinganschluss | USB-C |
| Detailfarbe | Schwarz |
| USB Anschlüsse | 1, 2, 3x USB 3.0 (3.1 Gen. 1) Typ C |
| Card Reader | microSD, SD |
| Tiefe | 35mm |
| VGA Anschlüsse | 1 |