Brennenstuhl extension cable 5 m T23 - T23 Orange
Picture 1 of 1 

Plug type input: T23; Plug type output: T23; Extension cable with 3-pin plug (assembled), orange; IP55 touch & dust protection, water jet protection; Cable length: 5 m; Conductor cross-section: 2.5 mm²
Basic specifications
| Article number | 869757 |
|---|---|
| EAN | 4007123311767 |
| Alternative item number | 1401490 |
| Brand | Brennenstuhl |
Dimensions
| Cable length | 500cm |
|---|
Additional specifications
| Detailfarbe | Orange |
|---|---|
| Farbe | Orange |
| Kabellänge | 5m |
| Kabeltyp | Verlängerungskabel |
| Kinderschutz | Nein |
| Steckertyp Ausgang | T23 |
| Steckertyp Eingang | T23 |
| Anzahl Leiter | 3 |
| Aussenanwendung | Ja |
| Funktionsleuchte | Nein |
| Harmonisierte Leitungsbezeichnung | AT-N07V3V3-F 3G 2.5mm2 |
| Leiterquerschnitt | 2.5mm² |
| Steckereigenschaften | Montiert |
| Stromstärke | 16A |