Belkin Docking Station USB-C Dual Display
Picture 1 of 7 

Picture 2 of 7 

Picture 3 of 7 

Picture 4 of 7 

Picture 5 of 7 

Picture 6 of 7 

Picture 7 of 7 

Connection via USB-C port of your notebook; Supports DisplayLink graphics technology for multiple screens; Video connections: 2x HDMI with HD resolution; 1x RJ45 (Gigabit LAN), 1x USB-C PD 85 W, 3x USB-A 3.0 (including 2x BC1.2), 1x Audio (input/output); USB-C to USB-C cable and power adapter included; Supports power supply for notebooks with up to 85 W output
Basic specifications
| Article number | 869598 |
|---|---|
| EAN | 745883813667 |
| Alternative item number | 1205431 |
| Brand | Belkin |
Dimensions
| Height | 3.3cm |
|---|---|
| Width | 9.5cm |
Additional specifications
| Detailfarbe | Schwarz |
|---|---|
| Farbe | Schwarz |
| VESA-Bohrung vorhanden | Nein |
| Breite | 95mm |
| Tiefe | 95mm |
| Kompatible Hersteller | Universal |
| HDMI Anschlüsse | 2 |
| Höhe | 33mm |
| Netzteil Nennleistung | 135W |
| Combo-Port Mic/Headphone | 1 |
| Weitere Anschlüsse | Kensington-Schloss |
| LAN (10/100/1000 Mbps) | 1 |
| Dockinganschluss | USB-C |
| Ladefunktion | Ja |
| USB Anschlüsse | 1, 3x USB Type-C |