Samsung Tablet Keyboard Cover Galaxy Tab S10+ QWERTZ (CH)
Picture 1 of 5 

Picture 2 of 5 

Picture 3 of 5 

Picture 4 of 5 

Picture 5 of 5 

Integrated touchpad for comfortable gesture control, AI button for quick access to AI-supported functions; Compatible with Galaxy Tab S10+, Tab S9+, and Tab S9 FE+; Two-piece Book Cover Keyboard with full QWERTZ keyboard and connection via POGO pin; Equipped with function keys (Esc, Del, F1~F12, and DeX) for quick access; Integrated S Pen compartment for worry-free carrying of the S Pen; Automatic display on/off by opening and closing the cover.
Basic specifications
| Article number | 878288 |
|---|---|
| EAN | 8806095732770 |
| Alternative item number | 1773775 |
| Brand | Samsung |
Dimensions
| Height | 28.6cm |
|---|---|
| Width | 19.34cm |
| Weight | 512g |
Additional specifications
| Bluetooth | Ja |
|---|---|
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 12.4" |
| Kompatible Hersteller | Samsung |
| Material | Kunststoff |
| Verbindungsmöglichkeiten | Bluetooth, Wi-Fi Sharing |
| Gewicht | 512g |
| Höhe | 286mm |
| Breite | 193.4mm |
| Farbe | Schwarz |
| Tastaturlayout | QWERTZ (CH) |
| Touchpad | Ja |
| Tablet Kompatibilität | Galaxy Tab S10+, Galaxy Tab S9 FE+, Galaxy Tab S9+ |
| Detailfarbe | Schwarz |
| Tiefe | 14.8mm |