DYMO Label Maker LabelManager 210D
Picture 1 of 3 

Picture 2 of 3 

Picture 3 of 3 

Semi-graphic display with 13 characters; Usable with batteries or power adapter; 6 font sizes, 7 font styles, 8 frames; Automatic tape cutter and tensioner; 9 memory slots
Basic specifications
| Article number | 845880 |
|---|---|
| EAN | 3501170964071 |
| Alternative item number | 97067 |
| Brand | DYMO |
Dimensions
| Height | 15.5cm |
|---|---|
| Width | 46.5cm |
| Weight | 430g |
Additional specifications
| Detailfarbe | Schwarz, Silber |
|---|---|
| Breite | 465mm |
| Tiefe | 64mm |
| Gewicht | 0.43kg |
| Höhe | 155mm |
| Schnittstellen | Keine |
| Stromversorgung | Batteriebetrieb |
| Display vorhanden | Ja |
| Druckauflösung | 180 dpi |
| Drucktechnik | Thermotransferdruck |
| Kapazität Wattstunden | 1Wh |
| Druckmedien | Band |
| Gehäuse Bauart | Handgerät |
| Medien Abschneidevorrichtung | Ja |
| Maximale Druckgrösse | 12mm |