Microsoft Surface Laptop 7th Edition 13.8" (X Elite, 16 GB, 512 GB)
Picture 1 of 7 

Picture 2 of 7 

Picture 3 of 7 

Picture 4 of 7 

Picture 5 of 7 

Picture 6 of 7 

Picture 7 of 7 

Keyboard backlight, aluminum body, TPM chip, facial recognition login (Windows Hello); 16 GB LPDDR5x RAM and 512 GB SSD; 802.11be WLAN, Bluetooth 5.4, 1x USB 3.0, 2x Thunderbolt 4/USB4 (Type-C), "Surface-Connect" docking port, Full HD Surface Studio camera; Windows 11 Home (pre-installed) – Optimized for Microsoft Copilot; Qualcomm Snapdragon X Elite X1E-80-100 processor with Qualcomm Hexagon NPU with 45 trillion operations per second and Qualcomm Adreno GPU; "PixelSense Flow" display 13.8" (2304 x 1536 pixels) with 10-point multi-touch input and HDR for vivid and rich colors and contrasts
Basic specifications
| Article number | 889115 |
|---|---|
| EAN | 196388283477 |
| Alternative item number | 1715660 |
| Brand | Microsoft |
Dimensions
| Height | 1.75cm |
|---|---|
| Width | 30.1cm |
| Weight | 1220g |
Additional specifications
| Grafikfamilie | M5 |
|---|---|
| Auflösung | 3024 x 1964 |
| Anwendungsbereich | Business |
| Arbeitsspeicher-Typ | DDR5 |
| Anzahl freie Arbeitsspeichersteckplätze | 0 |
| Max. Laufzeit | 3.98h |
| Cardreader vorhanden | Nein |